Tuagerowie i caterpillary
Witold Michałowski
Wyd. Zysk i S-ka
, 2017

Nigeria. Autor opisuje pracę, którą wykonywał przy budowie wielkiego rurociągu naftowego – to nie tylko morderczy wysiłek, ale także egzotyczna przygoda… opowiada o swojej pracy, o spotkaniach, przyjaźniach i konfliktach z ludźmi, o dramatycznych nieraz perypetiach.

” Konflikty międzyplemienne, bieda i wielkie bogactwo, zamachy terrorystyczne, ataki na białych inżynierów (w tym na takich, jak polski inżynier, który odpowiadając za kontrolę jakości „nadepnął komuś na odcisk” i zginął w „wypadku samochodowym”).

Podobnie było z rozwojem technologicznym. Już w pod koniec lat 70-tych XX wieku w Nigerii była instalowana sieć telefonii bezprzewodowej bardzo przypominająca w swym zamyśle sieć komórkową, powstawały konstrukcje inżynieryjne, które byłyby perełkami sztuki budowlanej w każdym zakątku świata. A wszystko to połączone z korupcją i pogardą dla miejscowych (żeby nie było – w tym samych miejscowych, ale z innych plemion).”

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/4555111/tuaregowie-i-caterpillary/opinia/39543872#opinia39543872

O autorze:

Witold Stanisław Michałowski, ps. Michał Bereha – inżynier, nadzorował budowy rurociągów przesyłowych w wielu państwach Europy, Azji, Afryki i Ameryki, ekspert w dziedzinie geopolityki paliwowo – energetycznej, założyciel Ligi Konsumentów Gazu (obecnie Liga Konsumentów Energii), pisarz, dziennikarz, podróżnik, i publicysta.