Wyprawa pod patronatem Dookoła Świata

Na początku maja 2018 roku wystartowała trzymiesięczna wyprawa Zielonym Busem po Stanach Zjednoczonych, od Florydy aż po Alaskę. Własnoręcznie dostosowywany przez uczestników wyprawy, do wyjazdu Volkswagen Transporter T4 w wersji Long przejechał 30 000 kilometrów z szóstką młodych podróżników na pokładzie. 

Ania i Piotrek – mieszkańcy Wrocławia – to pomysłodawcy i właściciele Zielonego Busa, podróżniczy weterani. Ich ostatnia podróż trwała siedem miesięcy bez przerwy. Kiedy skończyła im się Europa – zajechali aż do Maroka i na Saharę. Magda i Maniek to uczestnicy m.in. pierwszej wyprawy Zielonego Busa – objazdówki po Skandynawii, którzy na co dzień również mieszkają we Wrocławiu. Artur – obieżyświat, Rosjanin obecnie mieszkający w Londynie, który dorastał w Polsce. Dawid – wielkopolski przedstawiciel ekipy, entuzjasta motoryzacji wszelakiej. 

Zielony Bus wypłynął promem do Nowego Jorku, gdzie będzie oczekiwał na załogę. Podróżnicy odwiedzą m.in. Park Narodowy Yellowstone, słoną równinę Bonneville, potężne sekwoje, Los Angeles i Las Vegas, Dolinę Monumentów, Wielki Kanion Kolorado i Florydę. Przejadą się Route 66 i Kalifornijską Jedynką, a nawet dotrą na Alaskę! To wszystko jak najniższym kosztem, nocując w namiotach, gotując w busie i myjąc się za pomocą szlaucha.

Ekipa Zielonego Busa chętnie spotka się z Wami na trasie – piszcie na zielonymbusem@gmail.com lub poprzez media społecznościowe. Jeśli zechcecie wspomóc ich finansowo, otrzymacie pocztówkę prosto z USA! Więcej informacji na http://zielonymbusem.pl/zalej-busa/

Relacje z przygotowań i podróży dostępne w sieci:

www.zielonymbusem.pl

www.facebook.com/ZielonymBusem

www.instagram.com/zielonym_busem

www.youtube.com/channel/UCikQjHoESm7XKnDnvLfFlMA