Poczuj przypływ serotoniny w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort

Świeradów-Zdrój to uzdrowiskowe miasto nazywane także „Doliną Młodości”. Zimą poszukiwacze adrenaliny mają do wyboru trasy narciarskie z koleją gondolową oraz szlaki przystosowane do narciarstwa biegowego. Seniorzy mogą podążać ścieżką zdrowia, na której znajdą domy zdrojowe. Turyści stawiający na rodzinny wypoczynek odkryją tajemnice legendarnego Zamku Czocha i wspólnie z dziećmi mogą wziąć udział w warsztatach artystycznych, organizowanych w Hucie Szkła Kryształowego „Julia”.

Cottonina Spa zimą; Świeradów Zdrój

Wszyscy odpocząć mogą w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort, posiadającym certyfikat Hotelu Przyjaznego Rodzinie. Znajdziemy tu wyjątkowe zabiegi SPA, oparte na naturalnych składnikach mineralnych z Gór Izerskich, a także pierwsze w Polsce ekologiczne Baby SPA.

Świeradów–Zdrój i jego wyjątkowy klimat

Świeradów-Zdrój jest malowniczo położonym miasteczkiem w sercu Gór Izerskich na wysokościach 450-650 m n.p.m. Swoją popularność zawdzięcza bogactwu właściwości leczniczych i zdrowotnemu mikroklimatowi. Góry Izerskie są znakomite do uprawiania turystyki pieszej, rowerowej i narciarskiej. Charakteryzuje je leczniczy klimat oraz niezwykły, balsamiczny zapach leśnego igliwia. Świeradów-Zdrój mocno zahartuje nasz organizm, bowiem klimat tego miasteczka jest najchłodniejszy i najwilgotniejszy w całych Sudetach, zaś na Pogórzu Izerskim zaskoczy nas łagodnym ciepłem. Jeśli chcemy leczyć swoje ciało, to należy pamiętać o znajdujących się tutaj wodach mineralnych, które pobudzając układ hormonalny, wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Radon zawarty w tutejszym powietrzu, glebie i wodzie, występujący tu w dobroczynnym stężeniu, wpływa korzystnie na przemiany komórkowe i procesy enzymatyczne. Czerpać możemy z dóbr naturalnych, bowiem obecny tu świerk pomaga na schorzenia układu oddechowego, a borowina to idealny okład na leczenie pourazowe.

Zimowe atrakcje

W Świeradowie nie brakuje atrakcji dla miłośników białego szaleństwa. W okolicy znajduje się ośrodek narciarski Ski&Sun z nowoczesną koleją gondolową i trasą o długości 2500 metrów. A ponieważ Cottonina to hotel Ski Friendly, goście mogą skorzystać z dodatkowych udogodnień, takich jak transport na stok i z powrotem oraz przechowalnia nart.

Osoby, które poszukują spokojniejszego wypoczynku mogą wybrać się do znajdującej się w pobliżu Huty Szkła Kryształowego „Julia”, w której od 140 lat tworzy się szklane dzieła sztuki, a rodziny mogą wziąć udział w warsztatach artystycznych. Oprócz huty można zwiedzić pobliskie zamki, takie jak najlepiej zachowany w Sudetach „Zamek Czocha”, czy pełen legend i mitów „Zamek Śląskich Legend”, w którym goście odkryją magię Sudetów i Karkonoszy.

Relaks w Cottonina Villa & Mineral SPA Resort

Po dniu pełnym zimowych atrakcji, warto zadbać o komfortowy wypoczynek i regenerację sił. Idealnym miejscem do tego jest Cottonina Villa & Mineral SPA Resort.Hotel mieści się na terenie odrestaurowanej, zabytkowej Willi Fabrykanta, która była częścią XIX-wiecznej fabryki bawełny w Świeradowie-Zdroju. Swoim gościom oferuje szeroki wachlarz tematycznych pakietów pobytowych – tak, aby każdy mógł dopasować ofertę do swoich potrzeb. Babski wyjazd do SPA, męski wypad na narty, zdrowotny pakiet dla seniorów. Zimą każdy znajdzie tu coś dla siebie, odpręży się i nabierze sił witalnych. Dla narciarzy oraz tych, którzy będą potrzebowali dodatkowej regeneracji oraz poprawy kondycji, pierwsze w Polsce Mineral SPA przygotowało specjalne menu zimowych zabiegów – Mineral Apres Ski – opartych na skutecznych, a jednocześnie nasyconych naturalną energią produktach. 
Dzięki licznym pro rodzinnym usługom, Cottonina Villa & Mineral SPA Resort posiada też certyfikat Hotelu Przyjaznego Rodzinie. Wypoczną tu zatem wszyscy – dorośli i dzieci.