Syberia wzdłuż i wszerz
Romuald Koperski
Wydawnictwo Bernardinum, 2011

Tryptyk „Syberia wzdłuż i wszerz” składają się trzy książki w twardej oprawie: „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „Syberia Zimowa Odyseja” autorstwa Romualda Koperskiego. Książki są pasjonującymi relacjami z największych wypraw podróżnika, który pokonał upały pustyni i mrozy Syberii. W pakiecie dołączona jest duża mapa Syberii z zaznaczonymi trasami jego podróży.

Romuald Koperski
Podróżnik, przewodnik po Syberii, pionier wypraw samochodowych po rozległych terenach Syberii, pilot samolotowy I klasy, pisarz, dziennikarz reportażysta, fotograf, myśliwy, nurek oraz muzyk pianista. Rekordzista Guinnessa.
Autor książek: „Pojedynek z Syberią”, „Przez Syberię na gapę”, „1001 Obrazów Syberii”, „Syberia Zimowa Odyseja”, wystaw fotograficznych i wielu publikacji poświęconych Syberii, którą wielokrotnie przemierzył na całej długości oraz szerokości geograficznej. Pomysłodawca oraz organizator czterech edycji rajdu samochodowego „Transsyberia”, w tym trwającego 39 dni najdłuższego i najtrudniejszego rajdu samochodowego na świecie „Transsyberia – Gigant 2004” na trasie Atlantyk – Pacyfik – Atlantyk, liczącego 30.000 km. Odbył dziesiątki eksploracyjnych wypraw: m.in. Jakucja, Chakasja, Ałtaj, Buriacja, Czukotka, Kołyma, Góry Czerskiego, Mamskie, Sajany, Chaman-Daban, Suntar-Chajata, polarne rejony Syberii, Mongolia.
Pomysłodawca oraz kierownik najtrudniejszej w historii motoryzacji zimowej wyprawy samochodowej Ekspedycja Stulecia 2008. Pomysłodawca i organizator Międzynarodowego Rajdu Samochodowego Kobiet „Yekaterina” na trasie Gdańsk – Sankt Petersburg – Murmańsk, którego pierwsza edycja odbyła się 11-20 czerwca 2011.
Za samotny spływ gumowym pontonem najdłuższą syberyjską rzeką Leną otrzymał nagrodę Kolosa oraz tytuł Podróżnika Roku 1999.
W styczniu 2010 roku został wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa za wykonanie najdłuższego koncertu fortepianowego na świecie, który trwał 103 godziny i 8 sekund.

Miejsce i rok wydania: Gdańsk 2011
Rodzaj publikacji: literatura podróżnicza
Pakiet: 3 egzemplarze z mapą
Oprawa: twarda, ofoliowana
Wymiary: 154x235x72
ISBN: 978-83-932668-6-9
Kod EAN: 9788393266869