Wyprawa pod patronatem Dookoła Świata

4 lutego 2013 wyruszyła do Republiki Południowej Afryki wyprawa studentów Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pod patronatem Dookoła Świata młodzież robi krok w dorosłość.

Organizatorem wyprawy naukowej do Republiki Południowej Afryki jest Studenckie Koło Naukowe Xolo działające na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza pod opieką wykładowców z RPA, Tertiusa Kappa oraz Tildie Smith. Wyjazd ten ma być drugim już tego typu wydarzeniem w historii naszej specjalizacji. Projekt przewiduje wyjazd zespołu pięciorga studentów razem z trzema wykładowcami na 18 dni do Republiki Południowej Afryki.
Tytuł wyprawy związany jest z 18-letnią już demokracją Południowej Afryki, nieco starszą III Rzeczpospolitą Polską oraz, co jest głównym celem tego przedsięwzięcia, zamierzeniem porównania tych dwóch systemów. Projekt ten odbędzie się w ramach programu South African Studies na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu.

W RPA są plany realizacji przewidzianych założeń programowych, nawiązanie współpracy z południowoafrykańskimi uczelniami wyższymi oraz kontynuowanie zawartych w ubiegłym roku kontaktów, a także promocja pozytywnego wizerunku Polski w RPA i pogłębienie relacji między oboma krajami.