Wyprawa pod patronatem Dookoła Świata, 2012

Jeśli decydujesz się na podróż przez Polskę przy użyciu jedynie własnych mięśni, potrzebujesz paru rzeczy: odpowiednich butów, stabilnego kajaku, motywacji i siły woli. Organizatorzy niepowtarzalnego Poland Trek uznali, że potrzebują czegoś jeszcze. Notatników QUO VADIS!
Tak oto nawiązała się współpraca między pomysłodawcami wyprawy a firmą QUO VADIS.
Od 7. maja do 2. czerwca uczestnicy Poland Trek pokonają łącznie 1200 km. Rozpoczęli od 150-kilometrowej wędrówki górskiej, by dotrzeć do źródeł Wisły. Stamtąd rozpoczną podróż tratwą. Po 50 km jeden z uczestników, Louis-Philippe Loncke, przesiądzie się na kajak, który będzie filmowany przez resztę ekipy płynącej na jachcie motorowym Żeglugi Wiślanej i z nurtem królowej polskich rzek dopłyną aż do Morza Bałtyckiego. Dziennie będą pokonywać 42 kilometry, odkrywając przy tym na nowo piękno polskiej przyrody.
Przez cały czas podróżnicy będą zapisywać swoje wrażenia w notatnikach QUO VADIS. Posłużą im one jako dzienniki wyprawy, dzięki którym utrwalą swoje emocje i nowe doświadczenia już na zawsze.

Głównym organizatorem Poland Trek jest belgijski podróżnik Louis-Philippe Loncke, który zasłynął ze swoich pionierskich przedsięwzięć. W 7 tygodni przemierzył dzikie obszary Tasmanii, czym zadziwił nawet rdzenną ludność. W 2008 roku jako pierwszy człowiek samotnie przeszedł australijską Pustynię Simpsona – najsuchszy obszar kontynentu. Kolejne podróże sprawiły, że uznawany jest za jednego z najlepszych ekstremalnych podróżników globu.

Notatniki QUO VADIS zalicza się natomiast do najtrwalszych, najrzetelniej wykonanych artykułów papierniczych na rynku. Jak przyznał znany polski podróżnik i dziennikarz Tomasz Grzywaczewski, który również uczestniczy w tej ekspedycji, nie bez znaczenia pozostaje fakt, że artykuły QUO VADIS już wcześniej sprawdziły się w trudnych warunkach.
Grzywaczewski przewodził wyprawie ?Long Walk Plus Expedition? z Jakucka na Syberii do Kalkuty w Indiach, śladami polskiego bohatera Witolda Glińskiego. Wówczas również swoje spostrzeżenia zapisywał w notatniku QUO VADIS. Między innymi te uwagi posłużyły jako kanwa do książki ?Długi marsz do wolności? oraz filmu ?Długi marsz 70 lat później?.
Już za niecały miesiąc przekonamy się, czy połączenie pasji, profesjonalizmu i najwyższej jakości kolejny raz zaowocuje niezapomnianymi wrażeniami uczestników Poland Trek.


Firma QUO VADIS Polonia powstała w Poznaniu, w 1994 roku, jako oddział francuskiego wydawnictwa Editions Quo Vadis, będącego od 1999 roku marką Grupy Exacompta-Clairefontaine. Główną dziedziną działalności QUO VADIS Polonia jest produkcja i dystrybucja szerokiej gamy terminarzy, kalendarzy oraz organizerów, uzupełnionej o produkcję eleganckiej galanterii skórzanej. Od samego początku działalności priorytetem QUO VADIS jest duża dbałość o wysoką jakość materiałów i procesów produkcji oraz najwyższy poziom obsługi Klientów. Firma nieustannie doskonali swoje produkty, aby dostosować je do potrzeb swych znakomitych Klientów.

Zgodnie z planem

Za uczestnikami pionierskiej wyprawy Poland Trek pierwszy etap podróży. Mozolna wędrówka przez niebezpieczne polskie góry i pierwsze bezcenne wrażenia spisane w notatnikach QUO VADIS!

Przewodzący wyprawie belgijski podróżnik Louis-Phillipe Loncke już pierwszego dnia ekspedycji przekonał się, jak nieprzyjazne warunki panują niekiedy w polskich Tatrach. Koszmarna pogoda spowodowała, że wszyscy turyści postanowili przerwać wspinaczkę. Wszyscy… oprócz Belga.

Jak później przyznał pomysłodawca Poland Trek, był to jeden z najtrudniejszych dni w jego podróżniczej karierze. Mimo niedogodności, jeden z najlepszych ekstremalnych podróżników świata wraz w towarzyszącym mu polskim poszukiwaczem przygód Tomaszem Grzywaczewskim zdobyli najwyższy szczyt w naszym kraju – Rysy! W nadzwyczajnych warunkach znakomicie spisały się również towarzyszące uczestnikom wyprawy notatniki Quo Vadis.

W chwilach, gdy wyczerpują się baterie elektronicznych urządzeń, jedynym sposobem na utrwalenie ulotnych wrażeń są kartki dobrego papieru w wytrzymującej każdej warunki oprawie. Wybór notatników QUO VADIS, których uczestnicy Poland Trek używają jako dzienników wyprawy, okazał się strzałem w dziesiątkę! Po zakończeniu całego przedsięwzięcia notatniki QUO VADIS staną się kompletnym źródłem niepowtarzalnych wspomnień, do których będzie można zawsze wrócić. A będzie do czego…

Uczestnicy wyprawy przez Polskę, którzy nie korzystają z żadnych mechanicznych środków transportu i poruszają się tylko dzięki sile własnych mięśni, pokonują kolejne etapy. Teraz czas na podróż z nurtem Wisły.  Najpierw trudny technicznie spływ tratwą, używaną do pokonywania zdradliwych rzek Alaski. Później 1000 kilometrów w kajaku aż do Morza Bałtyckiego!  

Więcej o wyprawie: www.polandtrek.com oraz http://www.facebook.com/PolandTrek
Więcej informacji o QUO VADIS:www.quovadis.com.pl