„Bo marzenie są po to, aby je realizować”

Wyprawa pod patronatem Dookoła Świata

Podróże z buta – pod takim hasłem wyrusza Michał Różycki, Celem jest spełnienie marzeń o podróżowaniu podczas jedynej wyprawy szlakiem South West Coast Path w Anglii. To malowniczy nadmorski szlak, znajdujący się na południowym zachodzie Anglii. Jego całkowita długość wynosi ok.1060 km. Rozpoczyna się w Poole, a kończy w Minehead. Przechodzi przez najdalej na zachód wysunięty przylądek Wielkiej Brytanii. Jest to najdłuższy i najpopularniejszy szlak tego regionu. Przejście go w ciągu jednej wyprawy jest nie lada wyczynem.

Dwudziestoletni Michał i jego wiele marzeń oraz planów, to idealne połączenie, aby zacząć realizować pasje. Doświadczenie zdobyte w polskich górach Beskidach i Bieszczadach: przejście Szlaku Beskidzkiego i Głównego Szlaku Sudeckiego pozwoliło na podjęcie decyzji o dalszych podróżach. Częste wyprawy w kraje orientalne, egzotyczne są przed Michałem, ale w 2014 samotne przejście South West Coast Path jest nie tylko krokiem poznawania, ale i odwagi. Pomysł przejścia wybrzeża jest bardzo ciekawy. Niewielu, bowiem odnajduje tak inne i ciekawe miejsca w Europie.

Samotne przejście szlaku planuje młody podróżnik na około 42 dni. Całe potrzebne wyposażenie zabiera ze sobą. W jego skład wchodzą namiot – podstawowe miejsce do spania, kuchenka, rzeczy osobiste, śpiwór i cały potrzebny sprzęt. Noclegi planuje na campingach, gotowanie samemu.

sierpień 2014