Wiele jest miejsc w Europie, które choć piękne latem, to właśnie jesienią pokazują swoje najbardziej urokliwe oblicze. Feeria dziesiątek odcieni żółci, pomarańczy i czerwieni sprawia, że Ci, którzy poczekali z urlopem do października nie pożałują swojej decyzji, a niezwykłe widoki zrekompensują im spadające temperatury

Sporo przy tym również zaoszczędzą, gdyż ceny noclegów spadają w miesiącach jesiennych średnio o 25%. Poniżej prezentujemy subiektywne zestawienie zakątków Europy piękniejących jesienią przygotowane przez HomeToGo.

Zamek Neuschwanstein, Niemcy

Tym, którzy jeszcze nie zwiedzali bawarskich zamków serdecznie polecamy odwiedzenie najpopularniejszego z nich. Neuschwanstein jest tak bajkowy, że stanowił inspirację do disneyowskiego zamku Królewny Śnieżki. Ta architektoniczna perełka znajduje się w okolicach miejscowości Hohenschwangau ok. 2 godziny jazdy samochodem od Monachium. Najpiękniejszy widok na sam zamek oraz dramatyzm okolicznej przyrody podziwiać można z mostu Marienbrücke położonego nieopodal. Najbliższa okolica na pewno zaciekawi również miłośników wędrówek, którzy mogą lepiej poznać bawarską część Alp spacerując po jednym z wielu położonych w pobliżu szlaków.  

Norwegia, Tromso

Lofoty, Norwegia

Lofoty to jedno z najlepszych miejsc na świecie do obserwacji niezwykłego spektaklu natury, jakim jest zorza polarna. Zjawisko to wygląda najpiękniej właśnie późną jesienią.  Idealnym miejscem do jego podziwiania jest Tromsø. Małe norweskie miasto położone za kołem podbiegunowym, którego znaczna cześć drewnianej zabudowy powstała jeszcze w XIX w.

Włochy, Toskania

Toskania, Włochy

Do zwiedzenia Sieny, Pizy czy Florencji nikogo nie trzeba zachęcać. Miasta te są niezależnie od pory roku tłumnie odwiedzane przez turystów. Jesienią warto natomiast odwiedzić toskańską wieś. Mieniące się nisko zachodzącym słońcu czerwone liście winnic, lokalna kuchnia oraz wyjątkowa atmosfera pozwalają zapomnieć o wszelkich problemach. W bazie HomeToGo znaleźć można wiele domów położonych wśród toskańskich wzgórz, podobnych do tego z kultowego filmu „Ukryte pragnienia” Bernardo Bertolucciego.

Wielka Brytania, Szkocja, The Highlands

Highlandy, Szkocja

Urokliwe szkockie Pitlochry to jedna z najlepszych baz wypadowych do zwiedzenia Highlandów jesienią. Stamtąd dojazd do najpiękniejszych górskich szlaków zajmie mniej niż godzinę. Zaopatrzeni w buty trekkingowe i wodoodporną kurtkę koniecznie odwiedźcie jezioro Faskally oraz wodospady Black Spout, które w październiku mienią się dziesiątkami barw. Doświadczeni wędrowcy mogą wybrać się również w położone nieco dalej wyższe partie gór np. na najwyższy szczyt Wielkiej Brytanii Ben Nevis.

Francja, Dolina Loary

Dolina Loary, Francja

Jesień to najlepszy czas na odwiedzenie malowniczej Doliny Loary. Kolory winnic zmieniają się wtedy z zielonego na żółty, czerwony oraz brązowy, a dziesiątki zamków, których nieodłącznym elementem są ogrody i parki, pokazują swoje zupełnie nowe oblicze. W wielu z nich można nawet przenocować, gdyż należą do prywatnych właścicieli którzy udostępniają je turystom.

O porównywarce HomeToGo

HomeToGo.pl to globalny lider w swojej branży. Serwis zawiera ponad 2,9 miliona ofert domów, kwater, willi i apartamentów w 200 krajach z ponad 150 portali internetowych, (w tym: booking.com, Interhome, Casamundo, Novasol, WIMDU), zebranych pod jednym adresem www.hometogo.pl. Globalny zakres wyszukiwania oraz wysoka funkcjonalność strony, to nowa jakość prezentowana na rynku wynajmu wakacyjnych nieruchomości.  Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać, porównywać wybrane przez siebie obiekty zarówno w kraju, jak i zagranicą, a następnie rezerwować je poprzez strony zaufanych partnerów. Zdjęcia PIXABAY
2015