Egzotyka czy swojskie klimaty? Przy okazji planowania kolejnego urlopu nad jeziorem, warto wziąć pod uwagę jeziora w Polsce np. na Mazurach, a także piękne miejsca za zagranicą.

Jeziora Plitwickie 

Jedno z najbardziej urokliwych miejsc w całej Chorwacji, będącej jedną z najpopularniejszych wakacyjnych destynacji Polaków. Park Narodowy Jeziora Plitwickie jest kompleksem kilkudziesięciu turkusowych jezior połączonych malowniczymi wodospadami. Ceny noclegu w urokliwym otoczeniu dla 4-osobowej rodziny mieszczą się w przedziale od ok. 200 do  ok. 900 złotych. Co ciekawe, zaawansowane kryteria wyszukiwania na HomeToGo umożliwiają np. szeregowanie dostępnych obiektów pod względem odległości od wody. 

Jezioro Pukaki (Nowa Zelandia)

Jezioro Pukaki, zawdzięczające swój wyjątkowy kolor polodowcowemu pochodzeniu, znajduje się na Wyspie Południowej Nowej Zelandii. Jezioro jest nieustannie zasilane przez rzekę powstającą z wód spływających z najwyższego na wyspie lodowca  – Lodowca Tasmana. Stojąc nad Jeziorem Pukaki obserwować możemy ośnieżone szczyty najwyższej góry Nowej Zelandii – Góry Cooka. To właśnie m.in. tam powstawały zdjęcia do „Władcy Pierścieni” oraz „Hobbita”. Nocleg w położonym nieopodal Twizel dostępny jest na HomeToGo.pl.

Nakuru (Kenia)

Wyprawa do Kenii to jedyna w swoim rodzaju możliwość poznania kultury i przyrody Afryki. Położone zaledwie 150 km od Nairobi Nakuru to miejsce wyjątkowe na skalę świata. Jest małym, bezodpływowym jeziorem alkalicznym, w którego wodach żyją glony będące przysmakiem flamingów. Setki przebywających tam ptaków sprawiają, że tafla wody niejako nabiera różowej barwy.  Aby zobaczyć to wyjątkowe zjawisko przyrody należy się jednak pospieszyć. Z niewyjaśnionych dotychczas przyczyn flamingi zaczynają odlatywać z Nakuru. Chętni do zobaczenia tego cudu natury muszą przygotować się na wydatek rzędu kilkunastu tysięcy złotych.

Havasu Falls (USA)

Trudno uwierzyć, że tak malownicze jezioro położone jest w sercu surowego otoczenia Wielkiego Kanionu USA. Po przejściu kilkunastokilometrowego szlaku oczom turystów ukazuje się błękitno-zielony wodospad, który z zestawieniu z krwistoczerwonymi skałami wygląda wręcz bajecznie. Co ciekawe, kąpiel w lodowatych wodach jeziorka nie jest zabroniona.  Zmęczonym wędrówkami turystom polecamy nocleg w położonym nieopodal Valle.

Morze Martwe (Izrael)

Morza Martwego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest to największe na świecie naturalne SPA. Jego ekstremalnie zasolone wody pełne są leczniczych minerałów, a zdjęcie na tafli wody to obowiązkowa pamiątka z Izraela.  Nad Morze Martwe najlepiej wybrać się na jednodniową wycieczkę z Jerozolimy, w której HomeToGo dysponuje dużą bazą noclegową.

Ranking najbardziej wyjątkowych jezior w najodleglejszych zakątkach świata przygotowała Magda Runowska.

O wyszukiwarce HomeToGo

HomeToGo.pl to globalny lider w swojej branży. Serwis zawiera ponad 2,9 miliona dostępnych do porównania ofert domów, kwater, willi i apartamentów w 200 krajach. Globalny zakres wyszukiwania oraz wysoka funkcjonalność strony, to nowa jakość prezentowana na rynku wynajmu wakacyjnych nieruchomości.Wyszukiwarka HomeToGo to ponad 150 portali internetowych (w tym: booking.com, interhome.pl, casamundo.pl, novasol.pl, belvilla.pl), zebranych pod jednym adresem www.hometogo.pl. Dzięki temu użytkownicy mogą przeglądać, porównywać wybrane przez siebie obiekty zarówno w kraju, jak i zagranicą, a następnie rezerwować je poprzez strony zaufanych partnerów