Odkryjmy Amerykę na nowo! Niagara – Iguacu 2015

Kolejna wyprawa objęta patronatem Dookoła Świata, tym razem wzdłuż Ameryki Północnej i Ameryki Południowej. Trasa zaczyna się przy wodospadach Niagara, a kończy przy wodospadach Iguacu.

Projekt wyprawy samochodowej od wodospadu Niagara na granicy kanadyjsko-amerykańskiej – do wodospadu Iguacu na granicy brazylijsko-argentyńskiej, która ma na celu odkrycie pomijanych w popularnych przewodnikach miejsc w USA, Meksyku, Belize, Gwatemali, Salwadorze, Hondurasie, Nikaragui, Kostaryce, Panamie, Kolumbii, Ekwadorze, Peru i Brazylii.

Członkowie wyprawy przejadą 21 tysięcy kilometrów i zwiedzą 13 państw poznając m.in. „matkę dróg”, kaniony szczelinowe, wybrzeże Pacyfiku, zabytki cywilizacji Majów, „morską dziurę”, najwyższe wulkany. Przemierzą Dolinę Śmierci, Autostradę Panamerykańską, Andy, Amazonię i w końcu poznając dwie wielomilionowe metropolie Nowego Yorku i Rio de Janeiro oraz najpotężniejsze wodospady, które będą stanowiły klamrę wyprawy.

Więcej: https://www.facebook.com/pages/Odkrywamy-Ameryk%C4%99-na-nowo/1461300680756821

Organizatorzy przygotowali sprzęt i są gotowi do startu. Zgłosili swoje przedsięwzięcie również na platformie crowdfundingowej, aby otrzymać wsparcie od kibiców wyprawy.

marzec 2015