Namibia. Przez pustynię i busz
Anna i Krzysztof Kobusowie
TravelPhoto.pl
2019

Podobno nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Tyle, że w Namibii rzeki są zwykle bez wody.

Poprzednia książka Anki i Krzyśka otrzymała kilka nagród i zniknęła z półek sklepowych. Zamiast wznowić wydanie autorzy postanowili napisać książkę od nowa. Książka opowiada więcej historii o ludziach i zwierzętach, o największym baobabie i najmniejszym mieście. O tajemniczych kręgach i kamiennych wędrowcach. O pustyni Namib i znikających wrakach na Wybrzeżu Szkieletowym. Jak mawiają przewodnicy: „Kto wie – widzi więcej”, dlatego w książce znajduje się atlas zwierząt i roślin. Znajdziemy też różne piątki Afryki: wielką i małą, pustynną i nieśmiałą, zabójczą i niemożliwą i jeszcze jedną… to niespodzianka.

W książce umieszczone zostały kody QR, które przenoszą nas w miejsca, o których właśnie czytamy, zobaczymy filmy i fotokasty. A wszystko to po to, aby poczuć się jak w Namibii.

O autorach:

Anna Olej-Kobus i Krzysztof Kobus

Piszą i fotografują, prowadza warsztaty i multimedialne prezentacje od przedszkola i seniora. Anka pilotuje grupy głównie do Afryki, a Krzysztof bywa zalatany (dronem). Rodzice Michała i Stasia, którzy zwykle towarzyszą im w wyprawach.

www.malypodroznik.pl

www.travelphoto.pl

www.africandream.pl

www.przewodniknamibia.pl