Na północ. Szwecja znana i nieznana

Maciej Zborowski

Bezdroża, 2015

Nakładem wydawnictwa Bezdroża ukazała się książka pt. Na północ. Szwecja znana i nieznana. Autor  proponuje nam podróż do Szwecji, jakiej nie znamy. Przedstawia mieszkańców tego niezwykłego kraju — autochtonów, którzy zmienili bieg historii…

kultury, biznesu i nauki, oraz znanych imigrantów, także tych polskiego pochodzenia. Oprowadza po miejscach, które warto odwiedzić. Zabiera do najbardziej szwedzkiego z polskich miast. Opowiada o tym, czym żyją szwedzka ulica i szwedzki salon. Zaprasza do stołu prawdziwego wikinga.

Im bardziej odkrywałem Szwecję i sąsiednie kraje, tym więcej odwiedzałem nieprzeciętnych miejsc oraz poznawałem nietuzinkowych ludzi— pisze Maciej Zborowski we wstępie. Czytając jego książkę, można poczuć ducha Skandynawii i zapragnąć poznać ją bliżej.  Publikacja dostępna jest również na stronie wydawcy w formie ebooka, w formatach mobi, pdf i epub. Książka pod patronatem: Portalu Globtroter.pl, Magazynu Podróże, Magazynu Zew Północy i Stena Line.

Więcej:

http://bezdroza.pl/ksiazki/na-polnoc-szwecja-znana-i-nieznana-maciej-zborowski,beskan.htm

O autorze:

Maciej Zborowski — skandynawista, rusycysta, przedsiębiorca, bloger, doktor językoznawstwa. Od zawsze przyciągały go tereny północne i wschodnie. Jest nałogowym obserwatorem wydarzeń rozgrywających się po drugiej stronie Bałtyku — zarówno bieżących, jak i minionych, miłośnikiem skandynawskiej przyrody i człowiekiem wciąż odkrywającym nowe niuanse nordyckiej psychiki. Uwielbia głos Lisy Ekdahl oraz nonkonformizm Eddiego Meduzy. Prywatnie jest gdynianinem z urodzenia i wyboru, mężem wyrozumiałej żony Moniki oraz ojcem ukochanej córki Zuzi.