Kraina wiecznych jezior

Andrzej Gręziak
Wyd. Nova Res
, 2019

Mamy przyjemnośc poinformować i przedstawić debiutancką książkę przygodową przeznaczoną dla dzieci i młodzieży. Akcja jest osadzona współcześnie na Warmii i Mazurach. 

Podczas przeżywania swej wakacyjnej magicznej przygody bohaterowie poznają specyfikę geograficzną, historyczną i kulturalną regionu Polski. Autor w świetny sposób zawarł w swojej opowieści motyw edukacyjny. Tego rodzaju książki w Polsce są rzadko spotykane. Aniela z Dominikiem wbrew chęciom jadą z rodzicami pod namiot. W domu zostawiają konsolę, gry, wakacyjne plany i… dobre humory. Bo co może spotkać dziesięciolatka i jego dwunastoletnią siostrę na niezbyt rozrywkowym kempingu wśród kompletnej ciszy mazurskich lasów? Walcząc z nudą, młodzi poszukiwacze przygód nie spodziewają się, jakie tajemnice skrywa to nadjeziorne królestwo. Ani tego, że być może nie trafili do niego przypadkiem…

Redakcja zaprasza do zakupu i życzy miłej lektury!

Andrzej Gręziak – z wykształcenia historyk, z zawodu muzyk, z zamiłowania pisarz. W okresie studiów próbował swych sił w dziennikarstwie. Jego teksty ukazywały się w „Tygodniku Powszechnym” oraz czasopiśmie „Polityka”. Lubi czytać ksiązki, wywoływać zdjęcia i występować w teleturniejach. Wziął udział w „Milionerach” i „Jeden z dziesięciu”. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci, od urodzenia związany z Warszawą.