Dziewięć miast Dolnej Saksonii kusi różnorodnością jarmarków bożonarodzeniowych: Lüneburg, Celle, Hannover, Hameln, Hildesheim, Göttingen, Goslar, Wolfenbüttel i Braunschweig oraz miasto samochodowe w Wolfsburg , zachęca do spędzenia radosnych chwil na jarmarkach bożonarodzeniowych.

Przepięknie ozdobione starówki wielu miast Dolnej Saksonii kuszą bogatym programem artystycznym, wspaniałą ofertą kulinarną, jak i wieloma tradycyjnymi atrakcjami. Od kilku lat niemieckie jarmarki stały się głównym punktem programu zwiedzania przez polskich turystów w okresie świątecznym.

Tradycja organizacji jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech sięga późnego średniowiecza. Wtedy były jedyną okazją do zakupu i przygotowania zimowych zapasów, a dziś są wspaniałą okazją do spotkań towarzyskich, refleksji adwentowej czy poszukiwań prezentów bożonarodzeniowych.

Tradycja i nowoczesność na jarmarku bożonarodzeniowym we Frankfurcie nad Menem.

Dokoła największej świątecznej choinki w Niemczech unosi się zapach jabłek, orzechów, pierników i grzanego wina. Przyjemna atmosfera zachęca do tego, żeby przechadzać się między 200 stoiskami i budkami, rozglądając się za świątecznymi prezentami dla bliskich

Ten widoczny z daleka symbol, choinka, wypełniająca rynek atmosferą świąt Bożego Narodzenia, wraz z ratuszem i domami z muru pruskiego na Römerberg, wraz z historycznym kościołem św. Pawła i nowoczesną panoramą Frankfurtu, tworzy pełną kontrastów i nastrojową scenerię dla jednego z tych jarmarków bożonarodzeniowych w Niemczech, które mogą poszczycić się najbogatszą tradycją.

Jarmark bożonarodzeniowy we Frankfurcie trwający od 25 listopada do 22 grudnia ma w tym roku do zaoferowania między innymi tradycyjne rzemiosło, specjały kulinarne i sklepik z miodem. Jarmark rozciąga się od nabrzeża Menu, przez Römerberg i Liebfrauenberg aż do Hauptwache i jest otwarty od poniedziałku do soboty od godz. 10 do 21, a niedziele w godzinach od 11 do 21.

Nastrojową muzykę i dźwięki kolęd odwiedzający usłyszeć mogą w każdą środę i sobotę o godz. 18, a następnie wzgórze Römerberg rozbrzmiewa pięknymi melodiami, granymi przez orkiestrę dętą, dochodzącymi z tarasu wieży starego kościoła św. Mikołaja. Kolędy z całego świata przedstawiane są w weekendy na scenie ustawionej obok choinki.

Również w tym roku Tourismus+Congress GmbH z Frankfurtu nad Menem oferuje wycieczkę z przewodnikiem po frankfurckim jarmarku bożonarodzeniowym pod hasłem „Wino, Wydarzenia historyczne & Wypieki” („Glühwein, Geschichten & Gebäck“). Uczestnicy mają możliwość zobaczenia jarmarku bożonarodzeniowego z galerii mieszczącej się na dachu starego kościoła św. Mikołaja i podziwiania fantastycznej panoramy miasta. Wycieczka jest ogólnie dostępna, istnieje możliwość rezerwacji dla grup.

więcej: www.frankfurt-tourismus.de