Norwegia – to nie tylko fiordy, to możliwość poznania czegoś całkiem nowego, pięknego i dziewiczego. Właśnie tutaj możesz odetchnąć pełną piersią i spotkać niezwykłą przyrodę, niepowtarzalną kulturę, a także niespotykane tradycje.
Bergen jest bramą do krainy fiordów. Wielowiekowe tradycje i bogata historia jest tutaj żywa i miesza się tętniącym życiem kulturalnym. Miasto kultury- tak właśnie nazywają mieszkańcy Bergen, które jest jednocześnie dziedzictwem czasów hanzeatyckich. Atmosfera miasta zrodziła się w otoczeniu siedmiu potężnych gór i pięknych fiordów. Warte zobaczenia jest: Targ Rybny (Fisketorget) oraz dzielnica  Bryggen. Jadąc kolejką Floibanen lub Ulriksbanen możesz podziwiać miasto z lotu ptaka. Przyjeżdżając do Bergen nie można wyjechać i nie pojechać na wycieczkę  statkiem po fiordzie.

Klub turystyczny Minnorge Tur oficjalnie zarejestrowany został pod koniec lipca 2011r. Założeniem klubu jest propagowanie aktywnego wypoczynku i poznawanie pięknej okolicy, w której zdecydowało się żyć wielu Polaków.

Zapraszamy nie tylko do Klubu, a przede wszystkim do wspólnego wędrowania, uczestnictwa w wycieczkach, czy organizowanych imprezach i konkursach. W końcu z założenia wspólne spędzanie czasu ma być przyjemną i miłą formą wypoczynku.

Proponujemy Czytelnikom Dookoła Świata skorzystanie z oferty klubu (www.minnorge.com) i zwiedzenie wspaniałej wyśnionej krainy fiordów w Bergen.
Na naszym forum otwieramy dyskusję na temat Bergen, a także proponujemy wspólną kilkudniową wyprawę z Gdańska, przy współudziale Klubu Minnorge – zwiedzenie wielu atrakcyjnych miejsc.