Wyprawa pod patronatem Dookoła Świata, 2012

Dziewięciorga studentów lubelskich uczelni, których sporą część stanowią mieszkańcy Łęcznej jadą na kolejną wyprawę.

Ich marzeniem jest zwiedzić jak najwięcej i przeżyć jak najmocniej. Aby urzeczywistnić pragnienia podróżowania kupili Transita i ruszyli na podbój Europy Zachodniej.
W 2011 r. pokonali 8500 km, docierając do Barcelony i zwiedzając  9 państw. W podróży byli przez 24 dni, jedli cokolwiek, spali gdzie popadnie: las, pole, pobocze. Jak wspominają, były to jedne z najpiękniejszych dni jakie przeżyli.

Do przejechania mają ok. 20000 km. Trasa ciągnie się poprzez chłodne rejony Europy Północnej, aż do  gorących państw basenu Morza Czarnego. Do osiągnięcia celu potrzebny im będzie budżet przekraczający studenckie możliwości, dlatego trwają poszukiwania sponsorów. Ekipa BUSiMY z optymizmem patrzy w przyszłość i cieszy się z każdego małego kroku, który przybliża do spełnienia marzenia.
W ostatnim czasie bus na łęczyńskich rejestracjach gościł w Świdnicy pod Wrocławiem na ogólnopolskim Festiwalu Wypraw Zmotoryzowanych Mototravel. Festiwal był okazją do poznania ludzi, których pasją jest przemierzanie Świata i ich niezwykłych historii. Członkowie BUSiMY gorąco polecają wszystkim zainteresowanym tematyką podróżniczą udział w wydarzeniu za rok.

Wyprawa objęta honorowym patronatem Prezydenta Miasta Lublina
Aby dowiedzieć się więcej o całym projekcie, poznać członków ekipy czy zobaczyć co spotkało ich na trasie, zapraszamy na www.facebook.com/busimy