Pod patronatem Dookoła Świata

Czwórka studentów z Radomia – Maciej Piechociński, Anna Białek (oboje studenci III roku obronności w Akademii Obrony Narodowej), Jakub Pięta (student II roku produkcji filmowej i telewizyjnej na University of the Arts London) i Katarzyna Seroczyńska (studentka fizjoterapii na UTH w Radomiu) wyruszają na Bałkany. Chcą zwiedzać świat…

poznawać nowe miejsca, doświadczać nowych przygód, poznawać nowych ludzi, kultury i obyczaje panujące w różnych regionach tego świata. W lipcu tego roku wyruszają na wyprawę BusEkipa – Bałkany 2015 –  60 dni dookoła Półwyspu Bałkańskiego. 

Projekt BusEkipa- Bałkany 2015 to 1 bus, 6 osób, kilka namiotów, 2 miesiące, 13 państw, około 9 tys. km, setki zdjęć i filmików, a co najważniejsze – 30 minutowy dokument, który powstanie w trakcie ich wyprawy. Ma on na celu pokazać jak nieodkryty i niedoceniony jest ten przepiękny region. Wyruszają sześcioosobową grupą w niezapomnianą podróż. Na tą chwilę w skład ekipy wchodzi czwórka młodych ludzi. Poszukują 2 osób, które nie boją się wyzwań, są przygotowani na życie w ekstremalnych warunkach i zechcą uczestniczyć z nimi w wyprawie! W ciągu lipca i sierpnia chcą przejechać około 9 tysięcy kilometrów przez 13 państw, jakimi są: Czechy, Słowacja i Austria skąd dotrą do Półwyspu Bałkańskiego i wyruszą na Słowenię, Chorwację, Bośnie i Hercegowinę, Czarnogórę, Albanię, Grecję, Macedonię, Bułgarię, Rumunię oraz Węgry. A to wszystko w swoim ciemno zielonym Volkswagenie T4 na którego zakup poświęcili niemal wszystkie swoje oszczędności.

Dla Ani i Maćka to nie pierwsza przygoda tego typu. Wszystko zaczęło się w zeszłym roku, kiedy postanowili wyruszyć w podróż busem po Europie Zachodniej.  W ciągu miesiąca udało im się zwiedzić: Niemcy, Austrię, Włochy, Francję, Hiszpanię, Monako, Luksemburg, Belgię i Holandię. Pomimo niewielkiego, studenckiego budżetu oraz wielu chwil zwątpienia, jakie mieli w czasie wyprawy, która warunkami niczym nie przypominała wakacji All-inclusive, w tym momencie śmiało mówią: To były najlepsze wakacje naszego życia!

Tego roku „Dookoła Świata” obejmuje patronat medialny nad ich wyprawą. Będziemy relacjonować ich wojaże przez całe dwa miesiące ich przygody. Już teraz możecie ich śledzić na Facebooku, Instagramie oraz przeczytać ich bloga, na którym już za kilka miesięcy odnajdziecie mnóstwo zdjęć i materiałów godnych uwagi.

Tego lata nie zapominajcie o BusEkipie! 

Blog: www.busekipa.wordpress.com

Facebook: www.facebook.com/busekipa

Instagram: www.instagram.com/busekipa