Katarzyna Barzowska z grupą fanów Volkswagena T3 jedzie na kolejną wyprawę!

Jadą busami, bo to ich towarzysze wyprawy. Oprócz tego, że są ich wiernymi fanami, dzięki nim są samowystarczalni na wyprawie. Samochody posiadają lodówkę, kuchenkę gazową, jest możliwość podłączenia prysznica. Rozkładane dachy pozwalają na dodatkowe miejsca do spania, stąd też niezależnie gdzie staną mogą skorzystać z noclegu.
Podróż busami zdecydowanie daje większą szansę poznać lokalne kultury. Często ludzie zaskakują ich swoim zachowaniem. Wiele razy spotkali się z niezwykłą gościnnością i chęcią pomocy bliźniemu. Nie raz zostali ugoszczeni wszystkim, co mieli w domach. Owszem zdarzały się niemiłe sytuacje, ale zazwyczaj były wynikiem złej komunikacji niewerbalnej. Jak wiadomo bariera językowa wpływa na naszą niekorzyść, tubylcy mówią po swojemu, my po swojemu . Wystarczy jeden niechybny gest, abyśmy zostać opacznie zrozumianym. Dlatego przed wyjazdem podróżnicy zapoznają się z literaturą opisującą dane kultury, tradycje i obyczaje. Poprawność nawiązywania kontaktów pozwala obalać mity związane z poznanymi kulturami.

W latach 2010-2012 uczestniczyli w projekcie Eurotripvwt3 i razem przeżyli dwie wyprawy.
Trzy lata temu busami odwiedzili aż 12 państw na Półwyspie Bałkańskim przemierzając 7 tysięcy kilometrów. Przez 3 tygodnie mieli możliwość poznania bałkańskiej kultury i tradycji panujących w regionie.
W ubiegłe wakacje W ciągu 50 dni przemierzając ponad 13 tysięcy kilometrów, odwiedzili Ukrainę, Rosję, Gruzję, Azerbejdżan, Turcję, Grecję, Macedonię, Serbię, Węgry i Słowację.
W tym roku projekt pod nazwą Busbusters stawia na celu dojechanie do Dakaru, wyjeżdżając z Gdyni 1 lipca. W ciągu 6 tygodni chcą przemierzyć prawie 16 tys. Kilometrów. Zamierzają zwiedzić Niemcy, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Maroko, Mauretanię i Senegal.

Przygotowanie do wyprawy to wiele pracy. Największym wyzwaniem jest doprowadzenie busów do jak najlepszej kondycji. Są to auta z lat 80′ zatem często konieczne jest sprowadzenie potrzebnych części, wymiana przetartych kabli, linek i odświeżenie pojazdów. Dla młodych ludzi jest to nie lada wyzwanie, ale… nie ma na nich mocnych.