Wyprawa pod patronatem Dookoła Świata

Niektórzy szukają wolnosci, inni spełniają swoje marzenia, my chciałybyśmy odnaleźć mitycznego stwora: La Chupacabra. Kto uwierzyłby, że ruszamy na drugi koniec świata na spotkanie z wysysaczem kóz?

Nasza podróż to bardziej żywy eksperyment, sprawdzający, jak dwie zupełnie różne osobowości poradzą sobie na wspólnej podróżniczej ścieżce. Zapraszamy Was, jako czynnych obserwatorów! Projekt Trail of the Chupacabra rozpoczyna się 10 października 2012, od przelotu do Salvadoru de Bahia. Planujemy spędzić w Ameryce Południowej 10 -11 miesięcy, z różnych przyczyn plan może ulec zmianie.
Wyjazd jest na tzw. ?afere?- będziemy poruszać się tam, gdzie pokierują nas przede wszystkim mieszkańcy tego kontynentu. Trasa przebiega od Salvador de Bahia  w kierunku Kolumbii przez Paragwaj, Ziemię Ognistą, Chile, Boliwię, Peru, Ekwador.
Zdecydowałyśmy się na tę podróż ze względu na rozpierającą nas chęć powłóczenia się gdzieś, gdzie kultura jest zupełnie inna od Europejskiej, ludzie mówią w innym języku niż nasz. Łączy nas tworzenie projektu: chęć poznania Ameryki Południowej i dojście do celu.

Więcej: www.facebook.com/TrailOfTheChupacabra
Będziemy relacjonować naszą podróż i naszą przygodę, ale podzielimy się również naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi kultury Południowej Ameryki.
Mamy po 21 lat, od trzech lat podróżujemy razem autostopem. Do tej pory po Europie. W tym roku wakacje spędziłyśmy pracując w Danii oraz Francji, by zarobić na naszą podróż.

Gabriela Gabi Galecka – studentka socjologii Uniwersytetu Gdańskiego, niektórzy zwykli mówić, że ciągle gdzieś pędzi i chyba tak jest, poszukuje nowych rzeczy, które powodują, że może nabrać perspektywy i czuje się szczęśliwa.
Marta Alabrudzińska – studentka biotechnologii MWB UG i GUMed. Zafascynowana roślinami leczniczymi, podąża na spotkanie dzikiej przyrody. Z głową pełną pomysłów i szkicownikiem w ręku, realizuje siebie oraz swoje coraz bardziej szalone pomysły.