Wrocławianie: Tomasz Brodziak, Agnieszka Kruk, Jarosław Jóźwicki (Dziku) i Paweł Kudła zdobywają Sczyt Awicenny – 7134 m n. p. m. w Kirgistanie!
W swoim dorobku górskim mają już zimowe wejście na Mont Blanc, Matterhorn, po kilkanaście 3- i 4-tysięczników alpejskich oraz Kazbek (5040 m n.p.m.) Ich marzenia sięgają coraz wyżej. Tym razem celem stał się Szczyt Awicenny, który zamierzają zdobyć w sierpniu 2013 roku. Tak powstał projekt Pamir 2013. Samo się nie wejdzie. Szczyt Awicenny (kiedyś zwany Pik Lenina) jest uważany za jeden z łatwiejszych 7-tysięczników, ale każdy, kto próbował już wspinaczki po górach wysokich, wie, że nigdy nie jest łatwo. Ekstremalne temperatury, wysokość, nieprzewidywalna pogoda sprawiają, że Góra ta staje się prawdziwym wyzwaniem, a na szczycie staje, zaledwie co czwarty alpinista.

Wrocławianie: Tomasz Brodziak, Agnieszka Kruk, Jarosław Jóźwicki (Dziku) i Paweł Kudła zdobywają Sczyt Awicenny -7134 m n. p. m. w Kirgistanie!
W swoim dorobku górskim mają już zimowe wejście na Mont Blanc, Matterhorn, po kilkanaście 3- i 4-tysięczników alpejskich oraz Kazbek (5040 m n.p.m.) Ich marzenia sięgają coraz wyżej. Tym razem celem stał się Szczyt Awicenny, który zamierzają zdobyć w sierpniu 2013 roku. Tak powstał projekt Pamir 2013. Samo się nie wejdzie. Szczyt Awicenny (kiedyś zwany – Pik Lenina) jest uważany za jeden z łatwiejszych 7-tysięczników, ale każdy, kto próbował już wspinaczki po górach wysokich, wie, że nigdy nie jest łatwo. Ekstremalne temperatury, wysokość, nieprzewidywalna pogoda sprawiają, że Góra ta staje się prawdziwym wyzwaniem, a na szczycie staje, zaledwie co czwarty alpinista.

Witamy, z radością informujemy, że cała ekipa zdobyła szczyt!
Agnieszka i Jarek weszli na Pik Lenina 29 lipca, Paweł i Tomek 2 sierpnia. Pogoda dopisała, kondycja też i cało i zdrowo wróciliśmy do domów. Jesteśmy już w Polsce i nadrabiamy zgubione kilogramy:) Przesyłamy próbkę zdjęć z wyprawy. Autorem zdjęc jest Jarosław Jóźwicki.
Serdeczne pozdrowienia od całej ekipy „Pamir 2013 Samo się nie wejdzie…”