Od 2015 roku wjazd do Indonezji jest bezwizowy, zlikwidowano obowiązek uzyskania wiz turystycznych, służbowych, pobytowych oraz tranzytowych. Dotyczy to wszystkich obywateli polskich, niezależnie od rodzaju paszportu. Obywatele polscy mogą otrzymywać wizy turystyczne (do 30 dni pobytu na terytorium Indonezji, dotyczy tylko paszportów zwykłych, a nie tymczasowych) przy wjeździe – w ściśle ustalonych punktach przekraczania granic na lotniskach i w portach morskich (tzw. visa upon arrival).

Minister Turystyki Indonezji – Arief Yahya – zapowiedział, że do Indonezji będą przyjeżdżali turyści z 45 krajów bez wizy, co powinno przynieść liczbę 10 milionów turystów w sezonie 2015.

Indonezja to kraj położony w Azji Południowo-Wschodniej oraz Oceanii, którego stolicą jest Dżakarta z 8,4 mln mieszkańców. Indonezja jest niezwykle ciekawym i słonecznym miejscem, w trakcie pobytu możemy odwiedzić wyspę Jawa, zwiedzić wyspę Bali, Sulawesi i podwodny świat na wyspie Bunaken. Jest także dużo ciekawych miejsc nieturystycznych, które warto zobaczyć  – wyspa Halmahera, Morotai i rajska wyspa Rau. Przewodnicy opowiedzą gościom o wybuchających wulkanach, błękitnym płomieniu w wygasłym Ijen i pracy w pocie czoła, o małpim gaju na Bali, wyczynach Mata Hari w Indonezji, delfinach i balijskich rytuałach, a także podwodnych skarbach wyspy Bunaken i ….