Miłością do Francji zarazili się podczas ubiegłorocznego wyjazdu do Prowansji. Dlatego rozpoczęli realizację nowego projektu, będą szukać pasjonujących osób mieszkających we Francji -Polaków i Francuzów oraz miejsc, które zmieniają. Chcą doświadczyć francuskiej pasji, zarazić się nią i podzielić. Doświadczenie podróży poprzez spotkanych ludzi i miejsca potrafi zmieniać człowieka.
Pasja to coś wyjątkowego, co objawia się w dziełach sztuki, ale też w sprzedawaniu warzyw na targu. Pasja jest w ludziach i miejscach, to błysk w oku, zapach lawendy, śpiew cykady. Projekt startuje już 30 czerwca i realizowany będzie w lipcu i sierpniu. W planie jest odwiedzenie kilkanaście regionów Francji, przede wszystkim podróż bez pośpiechu i z przygodą, skupiając się odkrywaniu pasjonujących osób i miejsc. Jeszcze nie wyruszyliśmy, a już podróżujemy.

Wszystko, co przeżyjemy chcemy przekazać opowiadając na żywo, opisując w postaci ciekawostek, nagrywając filmy, uwieczniając magiczne francuskie widoki na zdjęciach, robiąc reportaże i wywiady. Po przyjeździe zamierzamy realizować spotkania, dzieląc się przeżyciami z projektu. Podróże inspirują: po powrocie Mikołaj planuje wydać zbiór francuskich opowiadań. – opowiadają Kudłacze.

Relacje i zdjęcia na żywo www.kudlaczewpodrozy.pl oraz w mediach naszych Patronów „Dookoła Świata” objęło projekt patronatem medialnym.